F+U Academy of Languages

Dil Kursu, Kültür Programları, Konaklama

Almanyada 1980 yılında kurulan F+U Academy of Languages merkezi Heidelberg şehrinde olan Dil okuludur. Bir çok kurum ve kuruluş tarafından onaylanmış olan F+U Academy of Languages yılda yaklaşık 9000 öğrenciye almanca eğitimi vermektedir. Berlin ve Heidelberg şehirlerinde kurs merkezleri olan Alman dil okulu, vize başvurularında kullanılmak üzere Alman konsolosluğu tarafından kabul gören davetiye yazmakta olup, Almanya dil okulu vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk öğrenci adaylarının en çok tercih ettikleri Alman dil okullarından bir tanesidir.

F+U Academy of Languages 2016, 2017, 2018 yılları StarAwards ve Istudy Global Awards ödüllerini kazanarak kamuoyunun güven ödülünü kazanmıştır.

Almanyada üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerden, 30 yaş üstü Yetişkin kurslarına, Mesleki almanca eğitiminden Testdaf hazırlık kurslarına kadar bir çok kategoride Almanca dil eğitimi hizmeti sunmakta olan F+U Academy of Languages Berlin ve Heidelbergte faaliyet göstermektedir.

Kurs ücretleri bakımından Almanya dil okulları fiyatları göz önüne alındığında en uygun okullardan bir tanesi olarak faaliyet sürdüren F+U Academy of Languages aynı zamanda TOEFL, Testdaf, Telc sınavlarının resmi sınav merkezidir.

 

 

Şehirler

Almanyada dil eğitimi alabileceğiniz F+U Academy of Languages kurs merkezleri :

 • Heidelberg
 • Berlin

Almanyada dil eğitimi almak sadece ders kitapları ile kısıtlı değil elbette, bir çok etkinlik ve kültürel program bu eğitimin bir parçası. F+U Academy of Languages bir çok Alman dil okulu gibi her hafta kültür gezileri düzenleyerek kursiyerlerin Almanyayı daha yakından tanımalarına fırsat vermektedir. 18 yaş altı veya yetişkin kursiyerler için Kültür – sanat etkinliklerinden, Müze gezilerine, kısa şehir turlarından, çeşitli öğrenci aktivitelerine kadar bir çok alanda ufkunuzu genişletecek farklı etkinlikler sizlere dil eğitimi almanızın yanında aynı zamanda bir kültür seyahati yaptığınız hissiyatı kazandıracaktır.

 • Günübirlik Şehir Turları
 • Tekne Turları
 • Müze ve Doğa Gezileri
 • Kültürel Aktivite Programları
 • Spor Aktiviteleri (Yüzme, Futbol )
 • Sanat Aktiviteleri (Sinema, Festival, Konser )

F+U Academy of Languages Almanyada Dil kursu süresi boyunca öğrencilerine kendi Yurtlarında konaklama hizmeti sunmaktadır. Bütçenize veya isteğinize göre konaklama seçenekleri arasında :

 • Apartman Dairesi ( Diğer Kursiyelerle Paylaşımlı - WG)
 • Tek Kişilik Oda ( Banyo - Mutfak Diğer Kursiyerler İle Ortak Kullanımlı)
 • Tek Kişilik Oda ( Banyo - Mutfak oda içerisinde)
 • Öğrenci Rezidansı ( Mutfak ve Banyolu Tek kişilik Oda ve Mesafe olarak Okula yakın )
 • Tek veya Çift Kişilik Oda ( Sadece Bayanların Kalabileceği )

Banyo ve Mutfak Diğer öğrenciler ile paylaşımlı olarak sunulan oda seçeneği en uygun bütçeli olarak sunulmakta olup tüm seçenekler haftalık olarak ücretlendirilmektedirler. En pahalı oda seçeneği ise Öğrenci Rezidansı olarak sunulan 30-35 m2 aralığındaki Tek kişilik Oda seçeneğidir.

Okula olan mesafeye göre Konaklama Kategorileri Toplamda 6 adettir. En düşük bütçeli konaklama olan tek kişilik oda ( Banyo-Mutfak ortak kullanımlı ) haftalık 140€` dan başlayan fiyatlar ile sunulmakta olup uzun vadeli kayıtlarda daha da uygun olabilmektedir.

Sadece bayanların kaldığı yurtlar için okul tarafından ek ücret alınmakta olup erken kayıt yapılmaması durumunda oda kapasitesi sebebiyle yer bulunmaması ihtimal dahilindedir.

Tüm Ücret detaylarını Dil Okulu Fiyat Listesi Bölümünden İndirebilirsiniz.

F+U Academy of Languages Tanıtım ve Ücretlendirme Bilgileri
F+U Academy of Languages